2021-01-20

“Ieteicams līdz” pārtikas ziedošana ļaus palīdzēt vēl vairāk Latvijas ģimenēm

Ja 2019. gadā Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” palīdzēja 15 000 cilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās, tad 2020. gadā tie bija jau gandrīz 20 000Latvijas iedzīvotāju. Tā kā grūtībās nonākušu ģimeņu skaits turpina pieaugt, sadarbībā ar Rimi Latvia, no šī gada janvāra pārtikas pakas būs iespēja papildināt ar pārtiku arī pēc minimālā derīguma termiņa beigām.

Produkti, kuriem ir beidzies minimālais derīguma termiņš “Ieteicams līdz…”,joprojām ir droši lietojami uzturā, ja ir ievēroti glabāšanas nosacījumi un nav bojāts tā iepakojums. Tāpat šos produktus drīkst lietot uzturā vē aptuveni divus mēnešus pēc termiņa beigām – tie ir dažādi konservi, graudaugu izstrādājumi, eļļa, garšvielas, konditorejas izstrādājumi un saldumi, ar kuriem būs iespējams papildināt pārtikas pakas.

“Paēdušai Latvijai” regulāri organizē pārtikas ziedošanas akcijas, saņem pārtikas produktu ziedojumus arī no uzņēmumiem, ar ko nokomplektēt pārtikas pakas, kā arī rīko informatīvas un izglītojošas akcijas sabiedrībai par apdomātu pārtikas iegādi, lai nerastos pārtikas atlikumi. Pateicoties ilgstošai sadarbībai ar Rimi Latvia, pagājušajā gadā ir izdevies noformēt visas nepieciešamās pārtikas pakas trūkumā nonākušām ģimenēm. Rimi Latvia Pārtikas bankai jau daudzu gadu garumā katru mēnesi ziedo labus un kvalitatīvus produktus ar garu lietošanas termiņu, ar ko papildināt pārtikas pakas.

“Šajā sarežģītajā laikā mēs patiesi priecājamies, ka mūsu lielākais sadarbības partneris Rimi Latvia ir nolēmis ziedot papildus arī produktus pēc “ieteicams līdz” termiņa, tādējādi samazinot izmestās pārtikas apjomu un dažādojot sniegto atbalstu mūsu ģimenēm. Šis ir lielisks sociālās atbildības piemērs – gan pret vidi, gan trūkumā nonākušajiem līdzcilvēkiem,” saka Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

Pārtikas banka2020.gadā saņēma lūgumus sniegt atbalstu ar pārtikas pakām no cilvēkiem, kuri esošās situācijas rezultātā zaudējuši darbu un palikuši bez ienākumiem un pārtikas iegādes iespējām savai ģimenei. Visu gadu notika intensīvs darbs, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību visiem, kuriem nepieciešams, tomēr arī pārtikas bankas resursi šajos apstākļos ir ierobežoti, tāpēc ir ļoti būtiski rast vēl papildus risinājumus un atbalsta punktus.

“Turpinot sadarbību ar Latvijas Samariešu apvienību arī šogad, janvārī uzsāksim ziedot pārtiku, kas marķēta ar termiņu “ieteicams līdz…” katru nedēļu. Šis ir viens no veidiem, kurā varam apvienot gan rūpes par vidi, mazinot pārtikas atkritumus, gan par cilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts. 2020.gada ietvaros Rimi Latvia ziedoja pārtiku ar ilgiem uzglabāšanas termiņiem teju4000 trūkumā nonākušiem cilvēkiem gan organizējot ikmēneša pārtikas ziedojumu, gan arī veicot īpašo ziedojumu, atbalstot Latvijas ģimenes, kuras ārkārtas stāvokļa dēļ nonākušas trūkumā. Papildu Rimi Latvia ikmēneša ziedojumiem, priecājamies, ka katru gadu varam būt partneris akcijai “Paēdušai Latvijai”, kuras ietvaros aicinām ziedot līdzcilvēkiem arī mūsu klientus,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Produkti pēc “ieteicams līdz” termiņa beigām vēl ir droši lietojami uzturā līdz diviem mēnešiem. Produktu saraksts likumā ir stingri atrunāts ar tādiem produktiem kā tēja, kafija, kakao, pākšaugi, makaroni, milti, medus, dažādi konservi, ievārījumi, sīrupi, mērces, eļļas, cukura konditoreja, cepumi, čipsi, sāļās uzkodas, brokastu pārslas, žāvēti augļi un dārzeņi, garšvielas, un virkne citu sauso produktu, kam nav vajadzīga speciāla uzglabāšanas temperatūra, var papildināt ziedojumu pakas.

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk