Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” uzsāk ziedošanas kampaņu darbības paplašināšanai

Līdz ar straujo inflāciju, jau šobrīd 37% iedzīvotāju paredz, ka viņiem būs nepieciešams atbalsts pārtikas iegādei, liecina Rimi Latvia veiktā aptauja*. Tāpēc Rimi kopā ar ilggadējo sadarbības partneri – Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai” – uzsāk ziedošanas kampaņu Pārtikas bankas darbības stiprināšanai, lai veidotu plašāku pārtikas paku izdales tīklu, iegādātos iekārtas pārtikas uzglabāšanai un šajā rudens, ziemas sezonā varētu palīdzēt visiem, kam tas būs nepieciešams. 

90% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstī ir nepieciešama pārtikas banka, kas izsniedz pārtikas pakas trūkumā nonākušām ģimenēm. Tāpat noskaidrots, ka kopumā 88% iedzīvotāju ir nobažījušies par ikdienas rēķinu apmaksu un pamatvajadzību nodrošināšanu gaidāmajā rudenī un ziemā, un trešdaļa rūpīgi plāno savas ikdienas maltītes, meklējot lētākus produktus un atsakoties no dažādiem našķiem. Vienlaikus 12% aptaujāto norādījuši, ka pat cenšas samazināt ikdienas maltītes apjomu.

Latvijas Samariešu apvienība kopš 2008. gada īsteno labdarības iniciatīvu – Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, kuras ietvaros tiek izsniegtas pārtikas pakas trūkumā nonākušiem cilvēkiem, kam nav piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss. Šobrīd visā Latvijā darbojas 37Pārtikas bankas atbalsta punkti, kas ik mēnesi palīdz vismaz 6500 cilvēku – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki.

“Gaidāmā ziema un lielais dzīves sadārdzinājums liek pārskatīt savus paradumus ikvienam. Diemžēl daļai Latvijas iedzīvotāju, kas nonākuši finansiālās grūtībās, nav iespējas kaut ko ietaupīt vai uzkrāt, tāpēc viņiem būs ļoti nepieciešama līdzcilvēku palīdzība. Kopumā lēšam, ka vairākiem simtiem Latvijas ģimeņu Pārtikas bankas pārtikas pakas ir, iespējams, vienīgā iztika. Diemžēl šobrīd Pārtikas banka jau dara visu iespējamo, lai komplektētu un piegādātu pārtikas pakas, un mums šoziem noteikti būs būtiski jāpalielina sava kapacitāte. Šobrīd papildu līdzekļi nepieciešami pārtikas paku izdales tīkla stiprināšanai visā Latvijā, sedzot telpu īres un degvielas izmaksas pārtikas piegāžu loģistikai, kā arī jaunām iekārtām pārtikas uzglabāšanai, lai varētu operatīvi reaģēt uz strauji augošo atbalsta pieprasījumu skaitu,” atklāj Pārtikas bankas vadītāja Agita Kraukle.

Ņemot vērā kritisko ekonomisko situāciju Latvijā un pasaulē, šajā rudens sezonā tiek prognozēts līdz pat 25% pieprasījuma kāpums pēc pārtikas pakām. Katru mēnesi Rimi ziedo vairāk nekā 20 tonnas pārtikas, nodrošinot palīdzību trūkumcietējiem visā Latvijā. Jau tagad lielveikali var ziedot būtiski lielāku pārtikas apjomu, tomēr tā izplatīšanu ierobežo Pārtikas bankas tehniskā kapacitāte.

“Mēs, Rimi Latvia, apzināmies inflācijas radīto spiedienu uz iedzīvotāju ikdienas tēriņiem un jau šobrīd esam samazinājuši un fiksējuši cenas ikdienā pieprasītākajiem pārtikas produktiem, lai rūpētos par pārtikas pieejamību ikvienam. Vienlaikus kā ilggadējais “Paēdušai Latvijai” sadarbības partneris un atbalstītājs nevaram palikt vienaldzīgi arī pret daudz skaudrākiem ikdienas izaicinājumiem. Ir savlaicīgi jārīkojas, lai stiprinātu Pārtikas banku un lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu nodrošināt ikdienas maltīti sev un savai ģimenei. Veikali jau tagad var darīt vairāk, esam gatavi ziedot vēl vairāk pārtikas ar “Ieteicams līdz” termiņu, kā arī paplašināt operatīvu “Izlietot līdz” termiņu sasniegušo produktu ziedošanu. Lai šī pārtika nonāktu pie tiem iedzīvotājiem, kam tā ir kritiski nepieciešama, mums kopīgiem spēkiem jāstiprina arī pašas Pārtikas bankas darbība,” saka Juris Šleiers, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs.

Ziedot Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” darbības paplašināšanai iespējams līdz 21.11 pie Rimi kasēm, Rimi e-veikalā vai paedusailatvijai.lv

Savukārt 14. oktobrī Rimi veikalos visā Latvijā norisināsies tradicionālā pārtikas paku komplektēšanas akcija, kurā piedalīsies 48 Rimi veikali, aptverot Rīgu un visus Latvijas reģionus.  Akcijas laikā ikviens pircējs ir aicināts piepildīt pārtikas pakas, tajās liekot produktus ar garu derīguma termiņu: dažādus graudaugus (rīsus, griķus, mannu, auzu pārslas, prosu, putraimus, grūbas),pākšaugus (pupas, lēcas, zirņus) miltus un miltu izstrādājumus, makaronus, gaļas, zivju, dārzeņu un augļu konservus, eļļu, cukuru, medu, tēju, kafiju, garšvielas, gardumus bērniem – šokolādi, cepumus, žāvētus augļus riekstus un.

* SKDS aptauja “Viedoklis par pārtikas banku “Paēdušai Latvijai” un iespējas nodrošināt pamatvajadzības pēc cenu kāpuma” veikta 2022.gada jūlijā, aptaujājot 1020 Latvijas iedzīvotāju 18–75 gadu vecumā.

 

Veikali, kuros 14. oktobrī norisināsies pārtikas paku komplektēšanas akcija:

 

·  Rimi Alfa,  Brīvības iela 372, Rīga

·  Rimi Spice,  Lielirbes iela 29, Rīga

·  Rimi  Ozols, Mazā Rencēnu iela 1, Rīga

·  Rimi Damme,  Kurzemes prospekts 1a, Rīga

·  Rimi Biķernieku,  Biķernieku iela 160, Rīga

·  Rimi Stirnu,  Stirnu iela 26, Rīga

·  Rimi Valdemāra,  K. Valdemāra 112, Rīga

·  Rimi Mols,  Krasta iela 46, Rīga

·  Rimi Olympia, Āzenes  iela 5, Rīga

·  Rimi Gramzdas, Imantas  15. līnija 7, Rīga

·  Rimi Deglava, Deglava  iela 110, Rīga

·  Rimi P. Brieža, P. Brieža  iela 33a, Rīga

·  Rimi  CHM Zoom, Maskavas iela 400, Rīga

·  Rimi  Āgenskalns, Mārupes iela 10a, Rīga

·  Rimi Mīlgrāvis,  Mīlgrāvja iela 1, Rīga

·  Rimi  Anniņmuižas, Anniņmuižas bulvāris 40a, Rīga

·  Rimi  Gaiļezers (H), Gaiļezera iela 8, Rīga

·  Rimi  Vecmīlgrāvis, A. Dombrovska iela 23, Rīga

 

·  Rimi  Saharova, Saharova iela 23, Rīga

·  Rimi  Prūšu, Prūšu iela 2b, Rīga

·  Rimi  Aleja, Vienības gatve 194a, Rīga

·  Rimi  Ķekava, Rīgas iela 22, Ķekava

·  Rimi  Lielupe, Viestura iela 22, Jūrmala

·  Rimi  Tukums, Pasta iela 14, Tukums

·  Rimi  Apelsīns, Rīgas gatve 5, Ādaži

·  Rimi Bauska,  Pionieru iela 2, Bauska

·  Rimi Cēsis,  Raiņa iela 26/28, Cēsis

·  Rimi Valmiera, Rīgas iela 74, Valmiera

·  Rimi Daugavpils,  18. novembra iela 136, Daugavpils

·  Rimi Ditton,  Cietokšņa iela 60, Daugavpils

·  Rimi Cietoksnis,  Cietokšņa iela 70, Daugavpils

·  Rimi Smilšu, Smilšu  iela 92b, Daugavpils

·  Rimi Dobele,  Brīvības iela 30, Dobele

·  Rimi Saldus, Jelgavas iela 1, Saldus

·  Rimi Vivo,  Katoļu iela 18, Jelgava

·   Rimi Vienības,  Vienības iela 7, Jēkabpils

·   Rimi  Sūru, Sūru iela 2, Kuldīga

·   Rimi  Dundagas, Dundagas iela 18, Talsi

·   Rimi Mārupe,  Daugavas iela 31, Mārupe

·   Rimi Salaspils, Skolas iela 4E, Salaspils

·   Rimi Rīgas,  Rīgas iela 33, Ogre

·   Rimi Ostmala,  K. Zāles laukums 8, Liepāja

·   Rimi Rietumu centrs,  Jaunā Ostmala 3/5, Liepāja

·   Rimi Atbrīvošanas,  Atbrīvošanas aleja 138, Rēzekne

·   Rimi Sigulda, Strēlnieku iela 2, Sigulda

·   Rimi Tobago,  Lielais prospekts 3/5, Ventspils

·   Rimi Poruka,  J.Poruka iela 5, Ventspils

 

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk