2022-10-20

Pārtikas bankas Paēdušai Latvijai un Rimi akcijā piepildītas vairāk nekā 5000 pārtikas pakas

Lai atbalstītu trūkumā nonākušās Latvijas ģimenes, 14.oktobrī Pārtikas banka Paēdušai Latvijai un Rimi aicināja uz tradicionālo pārtikas paku piepildīšanas akciju. Pavisam piepildītas 5057 pārtikas pakas, kas palīdzēs nodrošināt ikdienas maltītes vairāk nekā 15 tūkstošiem cilvēku.  2152 pakas piepildītas Rīgā,2873  reģionos un 32 pakas ziedojuši Rimi e-veikala apmeklētāji. Īpašu aktivitāti izrādījuši vidzemnieki, piepildot 1100 paku, un jāizceļ arī liepājnieki, kas kopīgiem spēkiem piepildījuši teju piekto daļu no visām reģionos nokomplektētajām pārtikas pakām.

Akcijā šoreiz piedalījās 48 Rimi veikali Rīgā, Ādažos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kuldīgā, Ķekavā, Liepājā, Mārupē, Ogrē, Olainē, Rēzeknē, Salaspilī, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā, Valmierā un Ventspilī. 

“Šobrīd Pārtikas banka ik mēnesi palīdz vismaz 6500cilvēku – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki. Šī akcija ir īpaši aktuāla: ņemot vērā ekonomisko situāciju Latvijā un pasaulē, rudens sezonā prognozējam līdz pat 25%pieprasījuma kāpumu pēc pārtikas pakām. Gaidāmā ziema un lielais dzīves sadārdzinājums liek pārskatīt savus paradumus ikvienam. Diemžēl daļai Latvijas iedzīvotāju, kas nonākuši finansiālās grūtībās, nav iespējas kaut ko ietaupīt vai uzkrāt, tāpēc viņiem būs ļoti nepieciešama līdzcilvēku palīdzība. Lēšam, ka vairākiem simtiem Latvijas ģimeņu šīs pārtikas pakas ir, iespējams, vienīgā iztika, tāpēc paldies ikvienam, kurš palīdzēja tās piepildīt!” saka Agita Kraukle, pārtikas bankas Paēdušai Latvijai vadītāja.

Rimi ik mēnesi ziedo vairāk nekā 20 tonnu pārtikas, nodrošinot palīdzību trūkumcietējiem visā Latvijā, un šajā izaicinošajā laikā aicina stiprināt arī Pārtikas bankas kapacitāti.

“Esam gandarīti par mūsu pircēju jau ierasti lielo atsaucību, palīdzot piepildīt pārtikas pakas un atbalstot tos, kam klājas grūtāk. Priecājamies, ka paku komplektēšanai pievienojušies arī pircēji e-veikalā. Paldies, ka nepaliekat vienaldzīgi! Kā ilggadējais Paēdušai Latvijai sadarbības partneris un atbalstītājs esam uzsākuši arī ziedošanas kampaņu Pārtikas bankas darbības stiprināšanai, lai varētu izdalīt vēl vairāk pārtikas paku,” saka Juris Šleiers, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs, līdz21. novembrim aicinot ziedot Pārtikas bankas darbības paplašināšanai pie Rimi kasēm, Rimi e-veikalā vai paedusailatvijai.lv.

Kopumā akcijā saziedotas 5057 pārtikas pakas, no tām 2152pakas Rīgā, 1100 – Vidzemē (visvairāk Salaspilī – 122 pakas), 961 – Kurzemē(500 paku Liepājā), 506 pakas Latgalē (no tām 281 Rēzeknē) un 306 pakas Zemgalē(120 no tām – Jelgavā).

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk