jautājumi un atbildes

Kas var pieteikties pārtikas pakai?

Pārtikas pakai prioritāri var pieteikties ģimenes ar bērniem ar zemiem ienākumiem un atteikumu piešķirt trūcīgās vai maznodrošinātās statusu.
Pieteikties var arī invalīdi, pensionāri un pēkšņā nelaimē nonākušie, taču šīm personām palīdzība tiks sniegta, ja būs pieejami papildus ziedojumi.

Kā tiek izvērtēti pārtikas paku saņēmēji?

Katrs pieteikums tiek izvērtēts individuāli, nepieciešamības gadījumā, pārbaudot sniegtās informācijas pareizību Sociālajā dienestā. Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” sniedz atbalstu ar pārtiku ģimenēm, kuras birokrātiskās sistēmas dēļ nespēj saņemt palīdzību no valsts vai pašvaldības.
Svarīgi, ka pārtikas bankas sniegtais atbalsts nedublē citu organizāciju un programmu, piemēram, ESF+ atbalsta programmas, sniegto atbalstu ar pārtiku.

Vai persona, kurai ir trūcīgās vai maznodrošinātās statuss var pieteikties pārtikas pakai?

Persona vai ģimene ar trūcīgās vai maznodrošinātās statusu var pieteikties pārtikas pakai, taču atbalstu varēsim piešķirt tikai tādā gadījumā, ja būs pieejami papildus ziedojumi. Ģimenēm un personām ar statusu var tikt piešķirts tikai vienreizējs atbalsts ar pārtiku.

Kāds ir pārtikas pakas saturs?

Pārtikas pakas saturs nav standartizēts, tomēr cenšamies tajā iekļaut produktus ar augstu uzturvērtību, piemēram, graudaugi, milti, cukurs, eļļa, konservi, garšvielas, kas ļauj pagatavot veselīgu un  pilnvērtīgu maltīti. Pārtikas pakas saturs ir atkarīgs no ziedotās pārtikas apjoma un sortimenta.

Kā var pieteikties pārtikas pakai?

Lai pieteiktos atbalstam ar pārtikas paku, jāsazinās ar sev tuvāko izdales punktu vai jāaizpilda pieteikuma anketa

Cik bieži ir pieejamas pārtikas pakas?

Pārtikas pakas paredzēts izsniegt laika posmā no janvāra līdz maijam, un septembra līdz decembrim. Paku izdale notiek reizi mēnesī, taču tas var mainīties atkarībā no ziedotās pārtikas apjoma.

Cik pārtikas pakas var saņemt viena ģimene?

Viena ģimene var saņemt 6 pārtikas pakas neatkarīgi no laika posma. Ja ģimenes situācija pēc paku saņemšanas nav uzlabojusies, tā var atkārtoti pieteikties atbalsta saņemšanai, taču šajā gadījumā vairs nebūs prioritāra un pārtikas paku varēs saņemt ja būs pieejami papildus produkti papildus paku nokomplektēšanai.

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Veicot bankas pārskaitījumu
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk