2024-03-20

Pārtikas bankas Paēdušai Latvijai un Rimi akcijā piepildītas vairāk nekā 5600 pārtikas pakas

Lai atbalstītu trūkumā nonākušās Latvijas ģimenes, 16. martā Pārtikas banka Paēdušai Latvijai un Rimi aicināja uz tradicionālo pārtikas paku piepildīšanas akciju 54 veikalos visā Latvijā. Tās ietvaros piepildītas 5680 pārtikas pakas, tā nodrošinot palīdzību vismaz 20 000 cilvēku. Zīmīgi, ka vienā no Rimi veikaliem Rīgā kāda persona ziedoja 200 griķu paciņas 350 eiro vērtībā, lai palīdzētu pēc iespējas plašākam trūkumā nonākušo ģimeņu klāstam.

Līdzīgi kā iepriekšējā akcijā, kas norisinājās pērnā gada oktobrī, lielāko daļa jeb vairāk nekā 2170 pakas ar produktiem, kam ir garš derīguma termiņš, piepildījuši rīdzinieki. Tradicionāli lielu aktivitāti izrādījuši arī vidzemnieki un kurzemnieki, piepildot attiecīgi 1524 un 966 pārtikas pakas.

“Pārtikas pakas ir būtisks atbalsts tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas nonākuši finansiālās grūtībās vai atrodas grūtā dzīves posmā. Paldies katram, kurš nepalika vienaldzīgs un iesaistījās pārtikas paku ziedošanas akcijā!” uzsver Agita Kraukle, Pārtikas bankas Paēdušai Latvijai vadītāja.

Pārtikas bankas lielākais sadarbības partneris un pārtikas ziedotājs Rimi šogad līdz šim jau ziedojis 150 tonnu produktu, ko ikdienā nevalstiskās organizācijas visā Latvijā nogādājušas tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Pārtikas ziedošana notiek 35 pilsētās un apdzīvotās vietās, pārtikas produktus piegādājot no 108 Rimi veikaliem, no kuriem 63 veikalos pārtikas ziedojumi pieejami trīs reizes nedēļā vai biežāk.

“Paldies mūsu veikala apmeklētājiem, kas atrada laiku un izvēlējās piedalīties akcijā! Lai arī jau ikdienā Rimi nodrošina regulārus kvalitatīvu produktu ziedojumus Pārtikas bankai, šis vēl papildus saņemtais atbalsts un līdzcilvēku iesaiste sniedz iespēju palīdzēt arvien vairāk trūkumā nonākušajām ģimenēm,” stāsta Inga Bite, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Pārtikas paku komplektēšanas akcijā piedalījās 54 Rimi veikali Rīgā, Ādažos, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kuldīgā, Krustkalnos, Ķekavā, Liepājā, Madonā, Mārupē, Ogrē, Olainē, Rēzeknē, Salaspilī, Siguldā, Talsos, Valmierā un Ventspilī. Kopumā saziedotas 5680 pārtikas pakas, no tām 2176  pakas Rīgā, 1524 – Vidzemē, 321 – Zemgalē, 966 – Kurzemē, 693 – Latgalē. Starp Latvijas pilsētām lielāko aktivitāti uzreiz pēc rīdziniekiem izrādījuši pircēji Liepājā, piepildot  440 pakas, Siguldā – 432 pakas, Rēzeknē – 292 pakas un Ventspilī – 246 pakas.

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk