Rimi Pārtikas bankai ik mēnesi ziedo vairāk nekā 20 tonnu pārtikas

Rūpēs par Latvijas iedzīvotājiem, kas nonākuši finansiālās grūtībās un nevar pašu spēkiem nodrošināt maltītes savai ģimenei, Rimi jau sesto gadu ir Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” partneris, ziedojot produktus un regulāri palīdzot organizēt pārtikas paku akcijas Rimi veikalos. Katru mēnesi Rimi ziedo vairāk nekā 20 tonnu pārtikas no 66 veikaliem visā Latvijā un pastāvīgi meklē iespējas, kā sadarbību paplašināt.

 

Šobrīd visā Latvijā darbojas 37 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kur trūkumcietēji var saņemt pārtikas pakas un Rimi veikalu ziedotos produktus. Ik mēnesi atbalstu saņem vismaz 6500 cilvēku – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki.

 

Pārtikas ziedojumus Pārtikas banka saņem gan no Rimi centrālās noliktavas, gan no veikaliem Rīgā un reģionos. Saziedotie produkti nonāk pie ģimenēm, kam nepieciešams atbalsts, un labdarības zupas virtuvēs. Kopumā Rimi katru mēnesi ziedo vairāk nekā 20 tonnu pārtikas, visvairāk – maizi un dažādus maizes izstrādājumus, arī sulas, saldumus, arī svaigo pārtiku. Tāpat tiek ziedota pārtika ar atbilstošu derīguma termiņu, kam konstatēts, piemēram, iepakojuma defekts, derīguma termiņa norādes defekts, nepilnības marķējumā vai citi defekti, kas neietekmē preces drošumu un lietošanu cilvēku uzturā. Tiek ziedoti arī svaigi augļi un dārzeņi, kuri ir gana kvalitatīvi tālākai izmantošanai, taču nav atbilstoši tirdzniecības prasībām. Savukārt zupas virtuvēm no veikaliem gan Rīgā, gan reģionos tiek ziedota arī svaiga, sasaldēta gaļa vai zivis, kā arī piena produkti ar pēdējās dienas termiņu, kas tajā pašā dienā tiek iekļauti siltas maltītes sastāvā.

 

“Mēs, Rimi Latvia, kā ilggadējais “Paēdušai Latvijai” sadarbības partneris un atbalstītājs esam pārliecināti, ka nevaram palikt vienaldzīgi – ir jārīkojas, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu nodrošināt ikdienas maltīti sev un savai ģimenei. Veikali jau tagad var darīt vairāk, esam gatavi ziedot vēl vairāk pārtikas ar “Ieteicams līdz” termiņu, kā arī paplašināt operatīvu “Izlietot līdz” termiņu sasniegušo produktu ziedošanu. Lai šī pārtika nonāktu pie tiem iedzīvotājiem, kam tā ir kritiski nepieciešama, mums kopīgiem spēkiem jāstiprina arī pašas Pārtikas bankas darbība,” pauž Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

 

Šobrīd Pārtikas bankai nepieciešami papildu līdzekļi pārtikas paku izdales tīkla stiprināšanai visā Latvijā, sedzot cilvēkresursu, telpu īres un degvielas izmaksas pārtikas piegāžu loģistikai, kā arī jaunām iekārtām pārtikas uzglabāšanai, lai varētu operatīvi reaģēt uz strauji augošo atbalsta pieprasījumu skaitu. Proti, kopumā 88% Latvijas iedzīvotāju ir nobažījušies par ikdienas rēķinu apmaksu un pamatvajadzību nodrošināšanu gaidāmajā ziemā,* un, ņemot vērā kritisko ekonomisko situāciju Latvijā un pasaulē, šajā sezonā tiek prognozēts līdz pat 25% pieprasījuma kāpums pēc pārtikas pakām.

 

Ziedot Pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” darbības paplašināšanai iespējams līdz 21.11. pie Rimi kasēm, Rimi e-veikalā vai paedusailatvijai.lv

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk