2024-03-11

Rimi Pārtikas bankai pērn ziedojis rekordlielu pārtikas produktu apjomu – 561 tonnu

Jau septiņus gadus, rūpējoties par Latvijas iedzīvotājiem, kuri nonākuši trūkumā, Rimi Latvia kopā ar Pārtikas banku Paēdušai Latvijai īsteno ne vien pārtikas paku piepildīšanas akcijas, bet arī regulāri ziedo produktus izdalīšanai tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Aizvadītā gada laikā būtiski kāpināts ziedotās pārtikas apjoms, un pašlaik Rimi ik mēnesi ziedo jauvairāk nekā 30 tonnu pārtikas, savukārt kopumā pērn ziedota 561 tonna dažāduproduktu, kas ir divreiz vairāk nekā 2022. gadā.

Jau vairākus gadus Rimi Pārtikas bankai katru mēnesi ziedo kvalitatīvas preces ar ilgiem derīguma termiņiem pārtikas paku komplektēšanai, piemēram, dažādus konservus, eļļu, putraimus, miltus, griķus,zirņus, rīsus, makaronus, tēju u.c. Tāpat labdarībai tiek ziedota pārtika ar pēdējo dienu termiņiem tūlītējam patēriņam, piemēram, maize, smalkmaizītes, gaļa, piena produkti, sulas, saldumi u.c., kas nonāk gan tālākai izdalei, gan, piemēram, zupas virtuvēs maltīšu pagatavošanai. Pašlaik pārtiku ikdienā ziedo 108 veikali visā Latvijā. Pieņemot, ka viena kravas auto ietilpība ir 25 tonnas, pērn Pārtikas banka saņēma 22 kravas automašīnas ar Rimi ziedoto pārtiku.

“Esam gandarīti, ka pērnā gada laikā, pateicoties gan pieņemtajām izmaiņām likumdošanā, kas ļāva mums paplašināt ziedotās pārtikas klāstu, gan Pārtikas bankas sadarbībai ar reģionālajām organizācijām, piesaistot jaunus partnerus un stiprinot to darbību, kopīgi esam dubultojuši ziedotās pārtikas apjomus. Ņemot vērā, cik daudziem cilvēkiem visā Latvijā nepieciešama Pārtikas bankas palīdzība, redzam, ka Rimi ziedotā pārtika ir nozīmīgs atspaids trūkumā nonākušajiem, tāpēc aktīvi strādājam pie tā, lai vēl vairāk attīstītu pārtikas ziedošanas procesu,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājaInga Bite.

Vislielāko ziedotās pārtikas apjomu jeb 27% pērn veidojamaize un smalkmaizītes – ziedotas 153,9 tonnas šādu produktu. Tāpat Rimi ziedojis 50,2 tonnas svaigas gaļas, 29,3 tonnas dārzeņu, 51,5 tonnas piena produktu, 29,6 tonnas augļu un ogu, 1,2 tonnas gatavo maltīšu, 9 tonnas pārstrādātas gaļas, 6,1 tonnu zivju, 2,6 tonnas graudaugu produktu, 1,5 tonnas olu un olu produktus, 2,1 tonnu saldēto produktu, 3 tonnas siera, 1,1 tonnu cepumu, 1 tonnu saldumu, 5,7 tonnas jogurta un pudiņu, 3,6 tonnas žāvētu augļu un riekstu, 5,5 tonnas garšvielu un eļļu, 4,2 tonnas vegānu produktu un daudz kā cita.

Kā rāda Pārtikas bankas pieredze, pērn visbiežāk atbalstu ar pārtiku lūgušas ģimenes ar bērniem, kurās tēvs vai māte ir vienīgais ģimenesapgādnieks. Šādās ģimenēs visbiežāk pieaugošo mājsaimniecības izdevumu unekonomiskās situācijas dēļ nespēj nodrošināt ģimeni ar visu nepieciešamo pārtikas apjomu, tāpat palīdzību lūdz arī seniori un personas ar invaliditāti gan Rīgā, gan reģionos.

“Redzam, ka laika gaitā nedaudz mainās ziedotās pārtikas saņēmēju profils, taču joprojām vislielākais atbalsts ir nepieciešams ģimenēm ar bērniem. Esam gandarīti, ka kopā ar pastāvīgā partnera atbalstu varam sniegt palīdzību gan šīm ģimenēm, gan arvien plašākam sabiedrības lokam. Ģimenes, seniori un vientuļie cilvēki ir no sirds pateicīgi par saņemto paciņu un atbalstu, kas viņu skaudro ikdienu padara kaut mazliet vieglāku. Šo septiņu gadu laiku esam spējuši radīt spēcīgu atbalsta sistēmu tiem, kam tas visvairāk ir nepieciešams, kaut nedaudz ļaujot prognozēt tuvāko nākotni, apzinoties, ka grūtā brīdī būs kur vērsties pēc palīdzības,” uzsver Pārtikas bankas Paēdušai Latvijai vadītāja Agita Kraukle.

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk