2020-03-26

Rimi ziedo pārtikas produktus 800 paku nokomplektēšanai

Paplašinot regulāro sadarbību ar Latvijas Samariešu apvienību un Pārtikas banku “Paēdušai Latvijai”, Rimi Latvia veic īpašo ziedojumu, lai nodrošinātu pārtiku Latvijas ģimenēm, kuras ārkārtas stāvokļa dēļ nonākušas trūkumā. Kopumā Pārtikas bankas programma tuvāko dienu laikā saņems 800 Rimi sagādātās pārtikas pakas ar ikdienas uzturā nepieciešamākajiem produktiem, kas tiks nodotas vairāk nekā 3000 cilvēku.

Rimi regulāri ziedo dažādus produktus pārtikas paku izveidei un regulāri atbalsta ziedošanas akcijas. Tomēr, ņemot vērā ārkārtas stāvokļa radīto situāciju, kad daudzās nozarēs ir ieviesta dīkstāve un cilvēki zaudē iztikas līdzekļus, arvien pieaug to ģimeņu skaits, kurām nepieciešams papildu atbalsts pārtikas sagādei. Tāpēc, atsaucoties Latvijas Samariešu apvienības aicinājumam, Rimi pašlaik tiek sagatavotas pārtikas pakas, kurās būs viegli uzglabājami un ikdienas uzturā noderīgi produkti – gaļas konservi, auzu pārslas, rīsi un griķi,makaroni, milti, manna, eļļa, cukurs un tēja.

“Mēs apzināmies, ka ar katru dienu aug cilvēku skaits, kuriem valstī noteiktie karantīnas pasākumi nozīmē būtisku satricinājumu ierastajā ikdienā, kas liedz pilnvērtīgi parūpēties par savu un savas ģimenes iztiku. Tas ir brīdis, kad līdzcilvēku palīdzība un atbalsts var būt izšķirošs. Tāpēc mēs pastāvīgi sazināmies ar nevalstiskajām organizācijām un sociāla atbalsta dienestiem, lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt praktisku palīdzību grūtībās nonākušajiem cilvēkiem. Vienlaikus tā ir arī mūsu katra individuālā atbildība –pieskatīt un rūpēties par cilvēkiem mums līdzās, pārliecinoties par to, vai mūsu draugam, paziņam radiniekam vai kaimiņam nav nepieciešama palīdzība,” aicina Rimi Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Ciemīte.

Rimi pārtikas pakas tiks nodotas Pārtikas bankai šīs nedēļas laikā, lai Latvijas Samariešu apvienība pēc iespējas ātrāk varētu tās nogādāt palīdzību lūgušajām ģimenēm.

Kā skaidro pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle, tad šobrīd pieaug pieteikumu skaits no cilvēkiem, kuri ārkārtas stāvokļa dēļ zaudējuši darbu un lūdz palīdzēt ar pārtiku: “Ņemot vērā straujo bezdarbnieku skaita pieaugumu, paredzams, ka daudziem nāksies ilgāku laiku gaidīt dažādu sociālo pabalstu piešķiršanu. Diemžēl, vairumam ģimeņu nav pietiekamu finansiālo uzkrājumu,un tām ir nepieciešams līdzcilvēku atbalsts, lai nebūtu jādzīvo izsalkumā. Tāpat vairāk nekā 400 ģimenēm, kuras jau iepriekš ir saņēmušas pārtikas pakas, nepieciešams atkārtots atbalsts. Tā kā šobrīd nav iespēju rīkot labdarības kampaņas, uzrunājam uzņēmumus ziedot ilgstoši uzglabājamus produktus.  Rimi ir pirmais uzņēmums, kurš atsaucas aicinājumam, un ziedotais apjoms tiks izplatīts atkarībā no pieprasījuma viena vai divu mēnešu laikā, sasniedzot vairāk nekā 3000 cilvēku.”

Ģimenes,kuras nonākušas grūtībās un nevar sev nodrošināt ikdienā nepieciešamo pārtiku,aicinātas pieteikties atbalstam interneta vietnē www.paedusailatvijai.lv.  

Rimi aicina Latvijas iedzīvotājus būt atbildīgiem gan pret sevi, gan apkārtējo cilvēku veselību un ievērot piesardzības pasākumus, proti, neapmeklēt veikalus,ja ir aizdomas par saslimšanu vai ir bijis kontakts ar Covid-19 slimnieku, kā arī ievērot karantīnu, atgriežoties no ārzemēm.

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk