2021-10-18

Rimi ziedos augļus, dārzeņus un saldētu produkciju trūkumā nonākušām ģimenēm

Atsaucoties uz Ministru kabineta noteikumiem, kas ļauj ziedot pārtiku labdarībai, lielveikalu tīkls Rimi ir radis risinājumu, lai kā pirmais partneris pārtikas bankai Paēdušai Latvijai varētu ziedot svaigus augļus un dārzeņus, kā arī saldētu gaļu un zivju produkciju, noslēdzot ilgtermiņa līgumu. Jaunā vienošanās papildinās jau ilggadējo sadarbību, kurā veikalu tīkls ar pārtikas bankas palīdzību ik mēnesi sniedz atbalstu trūkumcietēju ģimenēm un ziedo vismaz tonnu sausās pārtikas un higiēnas preču.  

“Pēdējos gados, sadarbojoties ar Paēdušai Latvijai, esam novērojuši, ka daudzām Latvijas ģimenēm covid-19 realitāte ieviesusi skarbas izmaiņas ģimenes ienākumos – mazāk vai nemaz darba, daudz mazāki ienākumi, tāpēc līdzcilvēku atbalsts šajos apstākļos ir sevišķi vajadzīgs. Papildus jau esošajam atbalstam, kur regulāri ziedojam kvalitatīvu pārtiku, Rimi iespējas palīdzēt vēl plašāk ir cieši saistītas ar pārtikas aprites stingro regulējumu. Tāpēc esam gandarīti, ka pēc konsultācijām ar PVD esam raduši iespēju spert nākamo soli ilgtspējas un pārtikas atkritumu samazināšanas virzienā, ziedojot trūkumcietējiem drošu un veselīgu pārtiku, kura citkārt saskaņā ar stingrajiem likumiem būtu atbilstoši jāutilizē vai mūsu gadījumā – nonāktu dabasgāzes ražošanā,” skaidro Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Jauninājums ir iespēja ziedošanai nodot saldētu svaigu gaļu  un zvejniecības produktus, svaigus augļus un dārzeņus, kuriem ir konstatētas produkta drošumu neietekmējošas novirzes no preces kvalitātes, iepakojuma defekti, nepilnības marķējumā, kas neietekmē to izmantošanu cilvēku uzturā, piemēram, augļi vai dārzeņi, kuru iepakojums ir cietis transportēšanas procesā utt. Kopumā ziedošanai no Rimi izplatīšanas centra Rīgā tiek atvēlēts plašs produktu klāsts, piemēram, pārtika ar atbilstošu derīguma termiņu, kam konstatēts iepakojuma defekts, derīguma termiņa norādes defekts, nepilnības marķējumā, kas neietekmē preces drošumu cilvēku uzturā, pārtika pēc minimālā derīguma termiņa beigām (marķēta ar norādi Ieteicams līdz). Tāpat ziedotas tiek nepārtikas preces ar primārā iepakojuma defektu, nepilnībām marķējumā vai citu defektu, kas neietekmē preces lietošanu vai cilvēku veselību.

“16. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules pārtikas diena. Šajā dienā mēs aicinām sabiedrību un arī uzņēmumus pievērst uzmanību ētiskam pārtikas patēriņam un atbalsta sniegšanai trūkumā nonākušajiem līdz cilvēkiem. Esam priecīgi, ka tieši šajā laikā mēs noslēdzam ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Rimi, kas ļaus papildināt mūsu pārtikas pakas un sniegt vēl plašāku atbalstu zupas virtuvēm ar augļiem, dārzeņiem un tik uzturā nozīmīgu produktu kā gaļa un zivis. Šāda veida sadarbība būs liels ieguvums gan sabiedrībai, gan videi,” stāsta Agita Kraukle," Paēdušai Latvijai vadītāja.

Lielveikalu tīkls Rimi jau sesto gadu ir pārtikas bankas Paēdušai Latvijai partneris, ziedojot produktus lielākā apjomā un palīdzot organizēt pārtikas paku akcijas Rimi veikalos visā Latvijā. Katru mēnesi Rimi ziedo produktus ar atbilstošiem un ilgiem derīguma termiņiem, piemēram, eļļu, makaronus, griķus, rīsus, konservus, 50 pārtikas paku nokomplektēšanai. Papildus tiek ziedota vismaz tonna produktu, ar kuriem tiek papildinātas 300 līdz 400 pārtikas pakas un sniegts atbalsts zupas virtuvēm siltās maltītes pagatavošanai.

Tāpat arvien tiek paplašināti arī svaigās pārtikas ziedojumi, piemēram, smalkmaizītes, maize un citi produkti, nodrošinot palīdzību ģimenēm visā Latvijā un esošajiem pārtikas atkritumu samazināšanas mehānismiem pievienojot vēl vienu veidu, kā apvienot rūpes par vidi un līdzcilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts. Katru nedēļu Paēdušai Latvijai dodas uz diviem Rimi veikaliem Rīgā – Valdemārs un Alfa, kur saņem bakalejas ziedojumus, piemēram, smalkmaizītes, maizi u. c. Šobrīd šī procedūra līdz ar iespēju ziedošanai nodot arī saldētu gaļu, zivis, svaigus augļus un dārzeņus tiek iedzīvināta arī Latvijas reģionos, kur vietējām Paēdušai Latvijai labdarības organizācijām būs iespēja saņemt produktus trūcīgo ģimeņu atbalstam tuvākajā Rimi veikalā.

TU VARI SNIEGT ATBALSTU

Ziedojot portālā ziedot.lv
Ziedot
Palīdzot citos veidos
Uzzināt vairāk